Ve dvě hodiny odpoledne začne slavnostní ceremoniál, který bude pokračovat vystoupením kejklířů a šermířů. Ti se postarají také o závěr programu v exhibičním vystoupení doprovázeném čestnou salvou.
Lákavou nabídku nabízejí i interiéry zámku. „Připravili jsme výstavu Fenomén Igráček, která je věnovaná této legendární hračce. Na své si přijdou nejen děti, ale určitě i jejich rodiče," řekl kastelán Jindřich Kos. Kdo nestihne zahájení sezony, tak má možnost se podívat až do 14. května.

Na moravskotřebovském zámku jsou přichystány i novinky. Na okruhu Poklady Moravské Třebové, který je věnován historii zámku, je nově zařízená místnost. „Navazuje na komnatu věnovanou Ladislavu Velenovi ze Žerotína. Připravena je celá řada předmětů připomínajících jeho dobu, období humanismu a renesance, kdy bylo naše město pro neobyčejný kulturní rozkvět zváno Moravskými Athénami. Jedná se o jak nábytek, obrazy a různé nádoby, tak knihy," prozradil kastelán zámku. Ladislav Velen ze Žerotína, který žil na začátku 17. století, patří mezi nejvýznamnější postavy v dějinách zámku a města.
Pracovníci zámku nachystali bohatý program i na další měsíce turistické sezony. Noční prohlídky jsou připraveny například na čarodějnice i na první červencový víkend. O měsíc dříve dorazí na nádvoří zámku v rámci svého turné herci ze známého pořadu Partička.

Pro děti jsou určena pohádková představení a dospělí se mohou těšit na divadelní adaptaci známého románu Don Quijote. Chybět nebude ani akce s názvem Moravskotřebovský bramborák. Tento festival folkové, trampské a country hudby doplní tradiční česká pochoutka.