V pátek 28. července okolo 17. hodiny se v Karli střetly dva vozy. Směrem od Svitav jelo osobní auto, z druhé strany se blížila sanita.

„Došlo ke střetu převozového sanitního vozu Renault Master s osobním vozidlem Renault Clio. Osmadvacetiletý řidič osobního auta, který jel ze směru od Svitav na Litomyšl, bohužel na místě dopravní nehody zemřel. Sanitní vůz jedoucí z Litomyšle směrem na Svitavy řídil osmačtyřicetiletý muž. Ve vozidle jel sám,“ sdělila k nehodě policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

O nehodě jsme psali:

Při nehodě sanitky a osobního auta v Karli zemřel mladý muž.
Tragická nehoda v Karli: střet sanity a osobního auta nepřežil mladý řidič

Příčiny nehody vyšetřují policisté. Rodina zemřelého řidiče intenzivně hledá svědky nehody. „Tragická událost, která se stala mému manželovi, se podepsala na mém životě a hlavně na mé dceři, které nejsou ani tři roky. Prosím všechny, kteří cokoliv viděli, slyšeli nebo byli u nehody, aby kontaktovali přímo mě nebo svitavskou kriminální policii. Budu vděčná za každou pomoc,“ uvedla na sociálních sítích manželka Adriana.

Redakci Svitavského deníku se krátce po nehodě ozval muž, jehož rodina potkala sanitku jen pár minut před tragickou srážkou. „Sanitu potkala má dcera s otcem za Trstěnicí, když jeli na Litomyšl. Řidič sanity kličkoval po silnici, až je vytlačil do krajnice,“ napsal nám Jaroslav.

Svědci nehody se mohou ozvat přímo policii nebo i redakci Deníku. Veškeré informace předáme vyšetřovateli.