Tentokrát dvacátého osmého listopadu přijede představit své myšlenky Tomáš Hajzler.

„Přednáška nazvaná Peníze nebo život bude spojená i s diskuzí," prozradila Petra Jiráňová, programová vedoucí příspěvkové organizace Zámecké návrší.

Svoboda

Tomáš Hajzler je autorem myšlenky svobody v práci. Prosazuje tuto myšlenku a hnutí za přirozenější způsob práce ve dvacátém prvním století. Sám o své práci říká: „Mým tématem je smysluplnější, morálnější a udržitelnější byznys. S jednotlivci se věnuji tomu, jak vytvářet práci, která stojí na přednostech každého z nás. Firmám pomáhám s tím, aby fungovaly lidštěji a svobodněji."

Coworking

Přednáška bude spojena s diskuzí na téma možnosti vzniku coworkingového centra na zámeckém návrší a dalšími možnostmi komunitního setkávání a kreativního podnikání v Litomyšli.
Pojem coworking v sobě ukrývá moderní způsob práce, který si v posledních letech získává stále více příznivců. Je to forma práce především nezávislých pracovníků, kteří nemusí pracovat z jednoho konkrétního určeného stanoviště. Takoví pracovníci pak mohou využívat sdílené kanceláře, které jsou vybavené veškerou potřebnou technikou a nabízí tak důležité zázemí. Jejich pronájem je často i finančně výhodnější, než spravovat vlastní kancelář.
„Témata, o kterých bude přednášet a diskutovat Tomáš Hajzler v pivovaru litomyšlského zámku osloví všechny, kdo svobodně podnikají a pracují a chtějí sdílet společné kreativní a příjemné pracovní prostředí s dalšími lidmi," uvedla Petra Jiráňová.

Přednáška

Tomáš Hajzler se během své přednášky Peníze nebo život dotkne například otázek, jak přestat vydělávat na život a začít v práci žít, jak vzít, co máme opravdu rádi a začít se tím živit, nebo zda je možné vidět za tím, co děláme, jiný smysl než peníze, či jestli můžeme dělat, co milujeme a milovat, co děláme.

Celá debata bude v duchu smýšlení Tomáše Hajzlera otevřená a svobodná. „Myslím si, že se rozvine několik zajímavých myšlenek spojených právě se svobodou práce a s coworkingem. Zároveň na závěr této přednášky bude možné navštívit prostory zámecké kočárovny, ve které ještě v současné době probíhá rekonstrukce, ale kde by právě v budoucnosti byla možnost vybudovat litomyšlské coworkingové centrum," upřesnila Petra Jiráňová.