„Inspirovaly mě k tomu právě on–line rozhovory pořádané Pardubickým deníkem. Obrovsky mě zaujalo, kolik lidí se jich účastnilo, kolik čtenářů to zajímá. Myslím, že bychom tím oslovili hlavně mladší část občanů kraje,“ řekl hejtman Toman.

První takový jeho vlastní rozhovor se uskuteční už v pondělí od 12 do 13 hodin. Dotazy je možné pokládat prostřednictvím formuláře na webových stránkách www.pardubickykraj.cz už od 10 hodin dopoledne.

„Opakující se dotazy nebo takové, které budou položené ke stejné problematice, hejtman zodpoví pouze jednou. Otázky obsahující hanlivé a urážlivé výrazy rovněž nebudou zodpovězeny,“ upozornila mluvčí kraje Kateřina Nohavová. „Téma rozhovoru ale není nijak dáno. Jinými slovy – lidé se mohou ptát opravdu na cokoliv,“ dodala.

Kraj by chtěl občany naučit na pravidelné termíny a časy on–line besed. Aby lidé věděli bez dalšího zjišťování, že například právě každé pondělí v pravé poledne si na hejtmana mohou počkat u počítače.

V posledním půlroce uspořádal Pardubický deník s Ivo Tomanem dva on–line rozhovory. Hejtman v každém zodpověděl otázky více než padesáti čtenářů Deníku.