PARDUBICKO

Výlov Bohdanečského rybníka

Kdy: 28. října od 7.00
Kde: Bohdanečský rybník, Lázně Bohdaneč
Za kolik: vstup zdarma
Proč přijít: V sobotu se koná tradiční výlov Bohdanečského rybníka. Návštěvníci budou moci sledovat průběh výlovu, ochutnat pokrmy připravené z čerstvých ryb a navštívit doprovodný program. Sháňka ryb na podložní síť probíhá od 7 hodin a přibližně v 7.30 rybáři síť zvedají. Následuje vydávání a třídění ryb. Na hrázi probíhá stánkový prodej živých ryb: kapr, amur, štika, sumec, lín, bílá ryba a další. Návštěvníci si budou moci zakoupit také občerstvení - například uzeného Pernštejnského kapra, grilovaného amura, kapří hranolky, rybí polévku a další dobroty. Atraktivní doprovodný program probíhá na Polákově poloostrově Bohdanečského rybníka. Agentura ochrany přírody a krajiny ČR ve spolupráci s Východočeskou pobočkou České společnosti ornitologické zvou veřejnost na Loučení s ptáky (od 9 do 14 hodin).


Den otevřených dveří krematoria

Kdy: 28. října od 10.00
Kde: Krematorium, Pardubice
Proč přijít: V sobotu se uskuteční den otevřených dveří v pardubickém krematoriu. Zájemci budou mít možnost během komentovaných prohlídek nahlédnout do historie a současnosti krematoria, které letos v září oslavilo 100 let od otevření a od prvního žehu. Chrámem ohně vás provedou zaměstnanci Služeb města Pardubic. Kapacita 20 osob na prohlídku. Krematorium v Pardubicích bylo postaveno podle návrhu architekta Pavla Janáka v rondokubistickém slohu. Budovu postavila firma Karel Kohout a Jaroslav Krupař v období od srpna 1922 do září 1923.


Do nebes!

Kdy: 28. října od 19.00
Kde: Východočeské divadlo, Pardubice
Za kolik: od 350 Kč
Proč přijít: Východočeské divadlo v Pardubicích v sobotu večer uvede premiéru zbrusu nového muzikálu Do nebes. Pojednává o prvním českém letci, který se narodil v Pardubicích a doletěl z nich až do Velké Chuchle. Začátek představení je v 19 hodin. Muzikál můžete navštívit i v neděli večer od 19 hodin.


Prohlídka Pernštejnské truhly

Kdy: 29. října od 13.00
Kde: Zámek, Pardubice
Za kolik: 180 Kč/90 Kč
Proč přijít: V neděli 29. října si můžete prohlédnout Pernštejnskou truhlu z dob Viléma z Pernštejna. Truhla sloužila jako trezor uchovávající nejvýznamnější listiny, smlouvy, zlato a cennosti. Dimenzovaná byla na stovky kilogramů zlata a stříbra. Kapacita je omezena na 10 osob, prohlídku je nutné rezervovat e-mailem rezervace@vcm.cz nebo na telefonním čísle 773 819 028.

ORLICKO

Halloweenská stezka s trochou angličtiny

Kdy: neděle 29. října od 16.00
Kde: Park Javorka Česka Třebová
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Milá strašidýlka a milé příšerky vezměte své lidské příbuzné a kamarády a užijte si zábavnou stezku! Čeká na vás spoustu zábavy a ještě se naučíte pár anglických spooky slovíček. Těšíme se na vás! Ps: kdo bude mít odvahu přijít v kostýmu, odměna ho nemine.


22. ročník festivalu Jazz A Little Otherwise

Kdy: sobota 28. října od 19.30
Kde: Zámek Lanškroun
Za kolik: 220 korun
Proč přijít: KC Lanškroun ve spolupráci s Iljou Michalcem – NEW MUSIC production agency pořádá již 22. ročník festivalu jazzové hudby. Dramaturg a duchovní otec festivalu, lanškrounský muzikant a skladatel Ilja Michalec oslovil i tento rok různorodá hudební uskupení.

CHRUDIMSKO

Dětský Halloween - Pohádkové dobrodružství

Kdy: neděle 29. října od 14.00
Kde: Kulturní klub Skuteč
Za kolik: od 150 korun
Proč přijít: Už teď Vám prozradíme, na co se můžete rozhodně těšit: Pohádkové dobrodružství. Spoustu sladkostí. Tančící maskoti (Mickey Mouse, Myška Minnie, Králíček Bing, Mimoň). Malování na obličej. Focení s postavičkami zdarma. Občerstvení.

Mystérium pod hvězdami

Kdy: sobota 28. října od 18.00
Kde: Hrad Košumberk
Za kolik: 50 korun
Proč přijít: Akce spolku Rozběháme Luži. Připravena bude strašidelná stezka, občerstvení, opékání špekáčků, fotokoutek a hororový makeup.

SVITAVSKO

Memoriál Široký Důl - Flídr Cup 2023

Kdy: sobota 28. října od 8.00
Kde: Flídr Group, Široký Důl
Za kolik: 50 korun startovné
Proč přijít: FLÍDR group s.r.o. Široký Důl & Sbor dobrovolných hasičů Široký Důl si Vás dovolují pozvat na XXIII. ročník soutěže Memoriál Široký Důl - Flídr cup 2023, který se koná v sobotu 28.10 2023 v 8.30 hodin.

Největší Halloween party ve Svitavách 2023

Kdy: pátek 27. října od 21.00
Kde: Lidové divadlo Svitavy
Za kolik: 150 korun
Proč přijít: Již tradičně největší Halloween party ve Svitavách v pátek 27.10! Speciální výzdoba celého klubu, soutěž o nejlepší kostým.