Podělte se s námi

Zažili jste o prázdninách něco obzvláště zajímavého? Co vás nejvíce potěšilo nebo pobavilo? Neváhejte se o své prožitky podělit se čtenáři. Posílejte své fotografie nebo videa z prázdnin s krátkým textem na adresu veronika.jasanska@denik.cz

Příští týden čekají žáky základních a středních škol jarní prázdniny. Spousta dětí se těší, že si vyrazí s rodiči zalyžovat nebo pojedou na nějaký zajímavý výlet. Je to období, které vítají s nadšením. Avšak pro rodiče malých dětí vyvstává otázka, co s nimi, když musí do práce? Pro ty, kteří si nemohou vzít dovolenou nebo nemají „hlídací" prarodiče, nabízí domovy dětí a podobné organizace příměstské tábory. Variantu, kterou většina ráda ocení. Kromě táborů mohou děti využít i různé jednorázové programy a zaplnit tak volný čas.

Svitavy

Příměstský tábor nabízí Středisko volného času Tramtáryje. Hry venku, v tělocvičně, míčové nebo deskové. Různé soutěže, vycházky i celodenní výlet. Další pořádá hrací centrum Rarášek. Ten nabízí nejen program od rána do odpoledne, ale ve čtvrtek i pyžamovou párty s přespáním v kavárně Rarášek.

Městské muzeum a galerie nabízí týden ve společnosti výtvarníků a řemeslníků pro děti od osmi do patnácti let. Na každý den jsou naplánované workshopy. Nejprve výtvarný, potom kovářský, kamenický a sklářský. Za celodenní snažení si své vlastní vyrobené dílo odnesou domů. Přihlásit se můžete i jen na jednotlivé dny.
Jestliže si někteří myslí, že mají dobrý postřeh a rychlou reakci, mohou se zúčastnit v knihovně turnaje v Dobble hře. Provozní doba dětského oddělení v knihovně je po dobu prázdnin rozšířena už od devíti hodin každý den kromě čtvrtka.

Moravská Třebová

Domov dětí a mládeže nabízí na každý den různé vyžití. Výroba bonbónových kytic, dekorativních obrázků enkaustickou žehličkou a perem, výrobky z plsti a filcu nebo látkové a vlněné květiny. Středa bude ve znamení sportu. Děti si mohou zahrát šipky, stolní tenis apod. Odpoledne si mohou zájemci užít bowlingový turnaj.
V knihovně se můžete v pondělí pokusit vyhrát soutěž ve skládání puzzle, v úterý je na programu turnaj ve Stiga hokeji, další den v minifotbalu a ve čtvrtek soutěž v pexesu.

Polička

V rodinném centru MaTami bude také příměstský tábor. Děti se mohou těšit na všestranné aktivity jak zážitkové, tvořivé nebo i sportovní.
V Domě dětí a mládeže Mozaika se mohou v pondělí děti zúčastnit dopolední tvořivé dílny a odpoledne si zacvičit na trampolínách. Na úterý je naplánován výlet do zábavního parku Bongo v Brně. V pátek je v nabídce keramická dílna pro děti od druhé třídy.

Litomyšl

Dům dětí a mládeže pořádá dračí příměstský tábor. Na programu je výroba papírových draků, různé výtvarné činnosti, hry, ale i vaření dračího jídla. Kromě táborů mohou děti využít i různé jednorázové programy a zaplnit tak volný čas.

V Naději mohou děti v pondělí malovat na sklo a zúčastnit se turnaje ve florbalu. Následující dny je kromě mixu her připraven bowling a turnaj ve Stiga hokeji.
Kdo chce strávit začátek prázdnin v bazénu, může si užít den zábavy a zdraví se Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra. Kromě měření tlaku a tělesné konstituce na multifunkční váze jsou připraveny soutěže pro děti, aquazorbing, tobogán, vířivka, parní lázeň nebo výplavový bazén.

Škála různých aktivit je velice pestrá. Kdo by si přeci jen nevybral, ocení snad rozšířenou provozní dobu knihoven, bazénů nebo kluzišť.