„Na začátku září jsme podali žádost o dotaci v rámci Integrovaného regionálního programu. Do dnešního dne proběhla formální a věcná kontrola projektu, zda odpovídá cílům programu. Projekt již rovněž prošel bodovým hodnocením. Nyní probíhá vyhodnocení, které určí pořadí projektů, jenž získají dotaci. Výsledek bychom měli vědět na přelomu listopadu a prosince. Domnívám se, že šance máme velmi slušné," shrnul aktuální stav žádosti o dotaci vedoucí odboru rozvoje města Miroslav Netolický.

Podání žádosti předcházelo dořešení a narovnání vlastnických vztahů. Město získalo od Českých drah do majetku pozemky v prostoru nádraží a přilehlou budovu. Byl rovněž zpracován projekt na celkovou podobu terminálu. Součástí projektu je také úprava ulic Lanškrounská a Nádražní, vybudování přístupových komunikací a zpevněných ploch, výstupní a nástupní autobusové zastávky.

Vzniknout by měla parkovací plocha pro osobní automobily, parkování pro autobusy a parkovací cyklistická věž pro čtyřicet kol. Prostor bude zabezpečený kamerovým systémem, napojeným na pult městské policie. Podporu projektu vyjádřil ve zvláštním memorandu Pardubický kraj. „Věříme, že další cesta k realizaci projektu bude úspěšná a za několik měsíců se dočkáme nejen zkulturnění prostoru před vlakovým nádražím, ale také změny režimu místní hromadné dopravy," vyjádřil přání vedení města místostarosta Václav Mačát.