Mateřské centrum Krůček se připojilo celostátní akci Táta frčí. Svitavské ženy založily novou tradici. Otec je totiž podle odborníků autorita rodiny, ale na jeho důležitou funkci se někdy zapomíná.

„Hlavním cílem kampaně je je aktivace otců. Chceme je vtáhnout do života mateřských center a posílit roli tatínka,“ přibližuje smysl nedělního happeningu ve Svitavách Monika Čuhelová z Krůčku. Členky mateřského centra rozeslaly tatínkům i známým osobnostem z okresu speciální dotazníky. „Jako otec mohu svým dětem nabídnout lásku, čas, přátelství a podnětné rodinné zázemí. Věřím, že také příklad vlastního života,“ říká svitavský starosta Jiří Brýdl, otec tří dospělých synů. Důležitá role táty mu dává především naději, že hodnoty, které vyznává, nikdy nezmizí v nicotě.

Poslanec Pavel Severa doufá, že svým dvěma dcerám dokáže dát tolik jako jeho otec. „Moji rodiče to neměli v životě lehké, ale nikdy jsme nestrádali. Získal jsem od nich, myslím, to nejdůležitější, vědomí, že rodina je základ a stojí za to pro ni podstoupit každý okamžik v životě,“ tvrdí poslanec Severa.

Ve Spojených státech amerických lidé skutečně slaví 17. června Den otců.