VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tajnůstkaření pošty považuji za velmi nedůstojnou praxi

Němčice - Téma omezování malých poboček České pošty vyvolalo mezi lidmi. A pokojná rozhodně není.

24.1.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Lubomír Stehlík

Změny v systému pošt se dotknou také Němčic u Litomyšle. Odtud nám napsal František Šauer, který se problematikou zabývá delší dobu. „Celý problém s poštou v Němčicích odstartovalo onemocnění vedoucí místní pobočky. Po určitou dobu jsem byl ochoten, stejně jako všichni ostatní, akceptovat omezený provoz a zmatky ve fungování pošty. Po čase jsem nabyl dojmu, že Česká pošta problémy neřeší, nebo řešení z nějakého důvodu záměrně odkládá. Požádal jsem obecní zastupitelstvo, aby vyvolalo jednání s pracovníkem pošty, který má na starost region, do kterého pošta Němčice spadá, ale výsledky jednání byly žalostné. Z mého pohledu se místy jednalo o nátlak na hranici vydírání, abychom „zvážili" souhlas s tím, že služby pošty převezme místní Jednota. Jak přesně by to mělo fungovat, jsme se nedověděli, protože odpovědi na detailnější dotazy byly poměrně vyhýbavé. Jedná se pravděpodobně o nějakou formu franšízy. Na základě výše uvedeného jednání jsem pro obecní zastupitelstvo koncipoval dopis, jehož znění bylo schváleno a po doplnění reálnými daty a jmény panem starostou měl být odeslán poště. Kdy se tak stalo a zda pošta odpověděla, nevím, protože zasedání zastupitelstva se konalo až ve středu 23. ledna.

Z pohledu občana Němčic i člena zastupitelstva obce vidím zásadní problém v nekomunikaci a neposkytování informací směrem od pošty k obci a občanům. Pošta problém neřeší, pouze jakýmsi záplatováním tlačí před sebou do budoucnosti. Tajnůstkaření s budoucími plány a uvádění zástupných důvodů při jednání považuji za nedůstojnou praxi státního podniku vůči svým zákazníkům."

 František Šauer

Čtěte také: Zvoní poštám hrana? Hysterie je prý zbytečná


Autor: Redakce

24.1.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Extraligový bowlingový tým ABB Vidlatá Seč.

Bowling: „Na soupeře pořád stačíme“

ŽÁCI ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY KOROUHEVs paní učitelkou Lenkou Urbanovou. Do třídy chodí: Lucie Straková, Barbora Sionová, Viktorie Petrová, Lucie Hegrová, Anežka Jarochová, Vojtěch Harašta, Lukáš Fizer, Jakub Šindelka, David Šikula, Marek Tóth a Tadeáš Šťastný.

Naši prvňáci ze Základní školy Korouhev

Lépe, než sami čekali. Nováček v silné konkurenci obstál

Kunčina – Sedm vítězství, jednadvacet bodů, pozice v klidném středu tabulky. Co by za tato čísla většina regionálních fotbalových týmů dala. Nováček z Kunčiny podzim v krajské I. A třídě zvládl výborně a vytvořil si velmi dobrou výchozí pozici po jarní pokračování soutěže.

Pomoc od hasičů nezná mezí

Svitavy – Nasazují vlastní životy a nebojí se situací, kdy mnohý člověk ztrácí hlavu. Činnost dobrovolných hasičů je různorodá, ale vždy má jedno společné. Tím je pomoc bližnímu.

Svitavská polovina sezony? Bída

Svitavy – Největší spokojenost s dosavadními volejbalovými výkony panuje v Dolním Újezdu.

Zastupitelé dnes schvalují rozpočet

Litomyšl – Hlavním bodem dnešního jednání zastupitelstva, které je poslední v tomto roce, je schválení rozpočtu na příští rok. Jedná se o novinku, neboť v minulých letech se nejvyšší orgán města zabýval touto problematiku na jaře.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT