Na místním nádraží stojí už téměř měsíc dlouhá řada odstavených nákladních vagónů. Mezi obyvateli se začal šířit strach, zda se v nich nenachází nebezpečná látka, ke které se nikdo nehlásí. Podle železničářů se ale obyvatelé nemusí ničeho obávat.

„Jezdím vlakem pravidelně. To víte, že jsem si odstavených vagónů všimla. Občas tady něco odloží, ale nikdy to nebylo tak dlouho. Mezi lidmi se už začínalo šuškat, že je tam asi nějaký odpad, který nechce nikdo přijmout a dráhy teď nevědí co s ním,“ upozornila na výskyt odstavených vozů žena z Opatovce, která se představila jako Pavlína.

Vlastník, společnost ČD Cargo, však obyvatele i cestující uklidňuje. V železniční soupravě neukrývají žádný nebezpečný náklad. Vozy stojící ve stanici Opatov jsou podle tiskové mluvčí Cargo Simony Hradilové prázdné. Jde o vozy, o které není momentálně zájem. „Prázdné vagóny po opravě čekají na nějaké papíry, které jsou potřeba k jejich provozu,“ vysvětlil výpravčí ze železniční stanice. Dodal, že vozy původně stály na nádraží v Ústí nad Orlicí. „Zde ale překážely v provozu, proto je vlastník přemístil k nám,“ uvedl opatovský výpravčí.

Řada stříbrných krytých nákladních vozů řady Kills by měla z opatovského nádraží zmizet údajně nejpozději začátkem dubna.

RENÉ FLÁŠAR