„Jdeme do toho. Stačí nám jen pár hodin a rozjedeme to. Natáhnout plátno, přivézt maringotku s promítačkou a je to. Chceme promítání na Cihelně odstartovat v pátek 15. května. Tím, že máme nakoupenou promítačku pro letní kino, stačí nám jen pořídit radiofrekvenci, což je měsíční poplatek asi tři tisíce korun,“ uvedl starosta Svitav David Šimek. Lidé tak zvuk filmů budou poslouchat přes autorádia.

PRO STOVKU AUT

Navíc koupí město ještě jeden objektiv na stávající projektor. „To nám ale nevadí, protože aspoň zkvalitníme letní kino. Náklady na objektiv činí asi padesát tisíc korun. Startovací náklady na autokino nás nevysílí, takže ho rozjedeme, i když se otevřou kinosály,“ dodal Šimek. Parkoviště je v areálu Cihelny veliké. Na promítání sem bude moci přijet minimálně stovka aut.

Zatím ve Svitavách počítají s promítáním o víkendech. Letní kino spustí zřejmě až v letních měsících,i když bylo v plánu od 4. června. „Uvažujeme, že bychom se k autokinu vrátili ještě na podzim, když tu technologii budeme mít,“ podotkl starosta. Z autokina se ve Svitavách zřejmě stane nová tradice.