Svitavy byly jen krok od rekonstrukce bazénu za 200 milionů korun. Národní sportovní agentura ale před měsícem zrušila dotační výzvu a Svitavám uniklo 50 milionů korun. Vypsala ale novou investiční Výzvu Regiony 2021. Jenže požaduje, aby o peníze žádaly především sportovní kluby a oddíly.

„Chceme podpořit všestrannost, základní infrastrukturu hlavně při školských zařízeních, základních školách s vazbou na volnočasové aktivity. Jednou z priorit je multifunkčnost a zpřístupnění pro širokou veřejnost,“ vysvětlil předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser.

Psali jsme již:

Nový plavecký areál ve Svitavách má mít bazén dlouhý 25 metrů s šesti drahami, který bude vhodný pro evropské závody juniorů a dorostu. Projekt počítá s bazénem pro plavání školáků, batolat, toboganem, vířivkou, parní a solnou lázní, finskou saunou nebo odpočívárnami s vyhřívanými kameny.

Svitavy se musí rozhodnout, co bude dál. Otázka je, jestli budou mít peníze na opravu i bez dotace. „Ještě jsme se nerozhodli. Stále doufáme, že dotace dopadne. Jednáme s agenturou, vypracovali jsme se Svazem měst a obcí podklady pro změnu podmínek. Třeba se nám to podaří prosadit,“ uvedl Šimek, který prý zůstává optimistou.

I tak ale město hledá další možnosti. „Probírali jsme to na radě. Dohodli jsme se, že uděláme několik modelů, kterou cestou se vydat. Zatím věřím, že peníze budou a budeme mít šanci se ucházet o dotaci,“ podotkl starosta. V úvahu připadá úvěr i zastavení projektu.

Jednání ale pokračují. Svitavy na přelomu září a října otevřou plavecký bazén a pak se uvidí, co bude dál.