Prvním je Tvořivě badatelská učebna. Budova připomínající srub je otevřena od února a slouží školám i dalším institucím jako učebna. „Rozhodnutí o jejím přihlášení bylo jednoznačné. Zatím se těší veliké oblibě a je obrovským přínosem pro děti ze Svitav i okolí. Technická a praktická výuka v dnešní době spíše schází a toto je jedna z variant, jak děti obohatit i v těchto směrech,“ uvedl mluvčí města Jiří Johanides.

Druhou nadějí je víceúčelová sportovní hala Šapito. Tato stavba již v soutěži figurovala loni na celostátní úrovni, kde obsadila 16. místo. „Jedná se o architektonicky ojedinělou stavbu, která má velké využití především pro širokou veřejnost. Nabízí zázemí pro ne úplně tradiční sporty, jako je například badminton,“ sdělil Johanides.

Do krajského klání, jehož výsledky budou známé na podzim, nejdou Svitavy bez ambicí. „Přáli bychom si, aby obě stavby uspěly a odnesly si alespoň čestné uznání. Věříme ale, že minimálně jedna si titul Stavba roku Pardubického kraje 2019 odnese,“ dodal mluvčí Johanides.

Ilustrační foto.
Utonutí mívá v Pardubickém kraji na svědomí alkohol