Prodej lyžařského areálu v Čenkovicích radním zatím nevyšel. Jediný zájemce nechtěl chaty.

Zastupitelé na červencovém zasedání schválili záměr prodeje čenkovického skiareálu. Radní ho nechali ocenit. Požadovali za něj dvacet milionů korun. „Nabídli jsme areál k prodeji. Šest zájemců mělo zájem o podklady, ale nabídka nakonec přišla pouze jedna," informoval svitavský starosta David Šimek.

Potencionální investor nabídl necelou pětinu požadované ceny. „Nabídl 3,75 milionu korun s tím, že by koupil pouze majetek, který souvisí s lyžováním. Nechtěl chaty, ani budovu vleku," vysvětlil Petr Vítek, vedoucí svitavského odboru správy majetku. Zajímaly ho tedy pouze svahy s vleky, zasněžováním a osvětlením sjezdovek.

Je jasné, že letos nikdo skiareál nekoupí. Nestihl by se ani připravit na následující zimu, která je takřka za dveřmi. S tím, že by mohl být areál neprodejný, počítal i správce. Pro partnery, kteří budou s městem v Čenkovicích opět spolupracovat, zůstává tedy vše při starém. „Máme sepsané smlouvy, které stále platí," sdělil Jaroslav Kytýr, jednatel společnosti Sportes, která má skiareál na starosti. Připravují další sezonu a chystají různé akce, které by zvýšily návštěvnost. „Dáváme dohromady i doprovodný program na zvýšení účasti lyžařů," potvrdil Jaroslav Kytýr.

Radní by ke zvýšení tržeb v Čenkovicích mohli podniknout i další kroky. Podle Antonína Pavelky by zisk mohl přinést i bar a občerstvení pod svahem. „Město by je mohlo vzít do své správy a zaměstnat tam třeba lidi z úřadu práce," poznamenal Svitavan.