„Vozidlo projelo kolem dvou nezletilých dívek a jednoho chlapce, kteří se vraceli domů ze školy několikrát. Poté řidič zastavil a se zeptal na cestu do Chrastové. Dle výpovědi dětí měl přitom na sobě oblečeno triko, kalhoty společně se spodním prádlem měl staženy ke kotníkům,“ sdělila komisařka svitavské policie Martina Simonová. Školáky k sobě do auta nijak nelákal ani na své obnažení jinak neupozorňoval.

Jedná se muže střední postavy, černých krátkých vlasů, bez vousů. Policisté přivítají jakékoli informace vedoucí k vypátrání vozidla nebo jeho řidiče na tel. 974 578 651 případně lince 158.

Ve svitavském okrese se jedná v posledních týdnech už o několikátý případ podobného sexuálního obtěžování dětí. Naposledy se tak stalo ve Svitavách. Policisté hledají muže, který minulý týden překvapil v jednom z domů na Větrné ulici ve Svitavách ve sklepě šestiletou a osmiletou dívenku.

Podezřelý se před nimi obnažil a masturboval. Krom úleku nezpůsobil dětem žádné zranění. Jedná se o muže vysokého asi 175 cm, štíhlé postavy, hnědých vlasů, pod nosem měl muž knírek. Oblečeny měl šedé montérky, které byly zašity zelenou nití, černou kšiltovku a tmavou vestu.

(ik, red)