Litomyšl - Cyklostezka spojí Litomyšl s Nedošínem


V Litomyšli a v jejím blízkém okolí existuje již několik cyklotras a v současné době se plánuje přímo ve městě výstavba první cyklostezky. Na rozdíl od cyklotrasy, což bývá jen pro potřeby cyklistů označená běžná komunikace, cyklostezka je speciálně vybudovaná cesta s vymezeným účelem.

Litomyšl - Nová dohoda města a policie

Ve středu 15.dubna byla na městském úřadě v Litomyšli podepsána nová, tzv. Koordinační dohoda - mezi obvodním oddělením Policie ČR v Litomyšli a městem Litomyšl. Na základě této smlouvy se má stanovit společný postup při zabezpečování veřejného pořádku.

Litomyšl - Perníková popelnice pro Litomyšl

Pardubický kraj ve spolupráci s firmou Eko-Kom, která zaštiťuje sběr tříděného odpadu ve městech a obcích, vyhlašuje každoročně soutěž. Výsledky jsou závislé na průměrném množství vytříděného odpadu na jednoho občana. Jelikož sídelní krajské město Pardubice je městem perníku, cenou je sladké perníkové zpodobení popelnice. Litomyšl se v aktuálním ročníku soutěže umístila na druhém místě.

Uzavírka na ulici Chelčického

V lokalitě v blízkosti sportovní haly Na střelnici ve Svitavách je od začátku dubna ztížená dopravní obslužnost. Je to kvůli probíhající rekonstrukci kanalizace, kterou provádí firma Akvastav. Po jejím dokončení budou následovat opravy inženýrských sítí.

Více reportáží najdete na www.nasetelevize.cz