Soutěž v brokové střelbě

Litomyšl - V sobotu 2. května se na střelnici na Černé hoře nedaleko od Litomyšle soutěžilo v brokové střelbě o přeborníka okresu Svitavy v loveckém kole. Jedná se o střelbu na pohyblivé terče, známé asfaltové holuby. Současně probíhal dvojboj družstev, kde šlo o získání nominace na přebor Pardubického kraje.

Majáles 2009

Litomyšl - Letošní studentské slavnosti Majáles v Litomyšli patřily opět k největším v České republice - délkou trvání i počtem akcí. Každoročně se velkému zájmu těší tradiční průvod studentů. Tuto první reportáž jsme natočili ve středu 29. dubna.

Velkolepý boxerský turnaj Heroes of Hell

Svitavy - Kdo v neděli 12. dubna odpoledne procházel kolem svitavské haly Na Střelnici, nemohl si nevšimnout dlouhé fronty před jejím vchodem. Urostlí muži, krásné dívky a přehlídka drahých aut. To vše upozorňovalo na to, že se v hale děje něco neobvyklého. Místní boxerský klub Team Box Hell Svitavy ve spolupráci s nejlepším českým boxerem Lukášem Konečným zde uspořádal galavečer nazvaný Heroes of Hell.

Den otevřených dveří Okresního soudu ve Svitavách

Svitavy - Začátkem dubna se budova Okresního soudu ve Svitavách otevřela i těm, kteří služby tohoto zařízení dosud nepotřebovali a nepotřebují. Vedení soudu uspořádalo den otevřených dveří pro žáky svitavských základních a středních škol. Studenti dostali šanci seznámit se základními věcmi, které se zde projednávají, a zjistit, k čemu vlastně soudnictví ve společnosti slouží.

Více reportáží najdete na www.nasetelevize.cz