Pacienti se mají dočkat nového a příjemnějšího prostředí, a především moderní vodoléčby a elektroléčby. Provoz oddělení bude s omezením zajištěn po celou dobu oprav.

„V budově potřebujeme nutně provést především rekonstrukci vodoinstalace, opravu napojení na kanalizaci a stabilizaci základové spáry. Současný stav je dlouhodobě neudržitelný,“ řekl Pavel Kunčák, náměstek léčebné péče nemocnice.

Provoz oddělení bude v nejbližším měsíci omezen jen na začátek týdne. Pacienti budou mít k dispozici pondělí až středu, od čtvrtka do neděle bude oddělení patřit stavbařům. „Zhruba od poloviny listopadu se vrátíme k režimu fungování pět dní v týdnu. Všechno, co dnes máme v přízemí, se však musí přesunout do zbývajících dvou pater. Tedy kromě vodoléčby, ta bude uzavřená po celou dobu rekonstrukce,“ vysvětlil Vladimír Žák, primář rehabilitačního oddělení. Stávající ambulance a cvičebny se tedy dočasně přesunou do náhradních prostor v prvním a druhém podlaží budovy H.

Stavební úpravy se dotknou převážně přízemí, kde se změní uspořádání místností, a v novém bude od května i sociální zařízení.

„Vzhledem k tomu, že se dlouhodobě snažíme zlepšovat prostředí ve všech našich nemocnicích, tak jsme v rámci krajského rozpočtu uvolnili na opravy 27 milionů. Budova H žádnou zásadní změnou nikdy neprošla. Do oprav rozvodů, elektroinstalací a do celkové rekonstrukce a modernizace bylo nutné konečně investovat,“ uvedl hejtman Martin Netolický. 

Ilustrační foto.
ČSSD ztratilo své senátory na Chrudimsku i Svitavsku