VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Svitavská nemocnice má nová lůžka

Svitavy – Zdejší nemocnice získala třiadvacet nových moderních polohovacích postelí na oddělení léčebny dlouhodobě nemocných. Finanční prostředky na nákup lůžek poskytl Nadační fond Valentina Oswalda Ottendorfera ze sbírky určené právě pro tento účel. Rozhodla o tom správní rada fondu.

8.6.2017
SDÍLEJ:

Nemocnice prošla akreditacíFoto: Deník archiv

Postele byly instalovány na oddělení minulý čtvrtek. „Za 23 postelí nadační fond zaplatí 819 973 korun," informovala Šárka Řehořová, vedoucí odboru zdravotnictví a sociálních služeb města Svitavy a členka správní rady fondu.

„Všem dárcům, kteří přispěli, firmám ale také individuálním dárcům, kteří spořili do pokladniček, děkujeme," připojil se předseda správní rady nadačního fondu a náměstek pro léčebnou péči Svitavské nemocnice Pavel Kunčák.

Pořízení polohovatelných postelí je podle Pavla Kunčáka finančně velmi nákladné. „Po léčebně dlouhodobě nemocných je ve Svitavské nemocnici potřebujeme také pro chirurgii," řekl Pavel Kunčák.

ZA ROK A PŮL
V současné době je na účtu fondu 889 618 korun. Částku blížící se milionu korun se podařilo nashromáždit za pouhý rok a půl. Město Svitavy přispělo 400 tisíci korunami. Mezi dárci jsou významné firmy, města, obce i občané. „Ti všichni mohou posílat peníze na účet. Od června loňského roku se také spoří do tří pokladniček v rámci Veřejné sbírky na Postele pro nemocnici, která je povolena na dobu neurčitou. Na konci letošního března jsme pokladničky spočítali a opět je zapečetili a vrátili zpět do vestibulu nemocnice, městského informačního centra a městského muzea a galerie," upřesnila Šárka Řehořová.

„Dosavadní výtěžek z pokladniček je celkem 7800 korun a byl odveden na zvláštní účet pro sbírku," dodala Řehořová.
Nadační fond Valentina Oswalda Ottendorfera založilo město Svitavy v roce 2015. Jeho posláním je shromažďování finančních prostředků a jejich následné využití pro zajištění rozvoje a kvality zdravotní péče, rozvoje města, podpory subjektů působících na území města v oblasti sociální, kulturní, sportovní a vzdělávací. V neposlední řadě také na individuální podporu zdravotně postižených občanů nebo nadaných žáků.

Autor: Jiří Šmeral

8.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Extraligový bowlingový tým ABB Vidlatá Seč.

Bowling: „Na soupeře pořád stačíme“

ŽÁCI ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY KOROUHEVs paní učitelkou Lenkou Urbanovou. Do třídy chodí: Lucie Straková, Barbora Sionová, Viktorie Petrová, Lucie Hegrová, Anežka Jarochová, Vojtěch Harašta, Lukáš Fizer, Jakub Šindelka, David Šikula, Marek Tóth a Tadeáš Šťastný.

Naši prvňáci ze Základní školy Korouhev

Lépe, než sami čekali. Nováček v silné konkurenci obstál

Kunčina – Sedm vítězství, jednadvacet bodů, pozice v klidném středu tabulky. Co by za tato čísla většina regionálních fotbalových týmů dala. Nováček z Kunčiny podzim v krajské I. A třídě zvládl výborně a vytvořil si velmi dobrou výchozí pozici po jarní pokračování soutěže.

Pomoc od hasičů nezná mezí

Svitavy – Nasazují vlastní životy a nebojí se situací, kdy mnohý člověk ztrácí hlavu. Činnost dobrovolných hasičů je různorodá, ale vždy má jedno společné. Tím je pomoc bližnímu.

Svitavská polovina sezony? Bída

Svitavy – Největší spokojenost s dosavadními volejbalovými výkony panuje v Dolním Újezdu.

Zastupitelé dnes schvalují rozpočet

Litomyšl – Hlavním bodem dnešního jednání zastupitelstva, které je poslední v tomto roce, je schválení rozpočtu na příští rok. Jedná se o novinku, neboť v minulých letech se nejvyšší orgán města zabýval touto problematiku na jaře.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT