Radní ve Svitavách i Moravské Třebové si zvykli, že záležitosti města projednávají s občany.

Vedení radnice ve Svitavách proto pozvalo všechny občany k pomyslnému kulatému stolu, aby společně řešili problémy, co je trápí. Lidé mají příležitost rozhodnout o tom, co by se mohlo ve Svitavách změnit, vylepšit nebo opravit. Promluví tak do rozpočtu města na příští rok. Do konce září by měla mít radnice připravený první nástin městského rozpočtu. „Připravujeme rozpočet. Chceme do něho začlenit také náměty a připomínky občanů. Byli bychom rádi, kdyby nám lidé řekli nejen to, co je trápí, ale aby přišli i se zajímavými náměty, co bychom mohli ve městě udělat,“ uvedl starosta David Šimek. Lidé si kulaté stoly pochvalují. „Konečně máme větší prostor vyjádřit svůj názor a zasáhnout do utrácení našich peněz,“ řekl Josef Novotný.

Na setkání přijdou také všichni vedoucí odborů z úřadu i ředitelé městských organizací, aby mohli lidem zodpovědět dotazy. Kulatý stůl se tentokrát neuskuteční ve Fabrice. „Zveme obyvatele do zrekonstruované zasedací místnosti městského úřadu, aby se podívali, jak se po čtyřiceti letech změnila,“ vysvětlil starosta.

Aby mohli přijít opravdu všichni, kteří mají zájem podílet se na plánech, koná se kulatý stůl na téma „Co Svitaváky trápí“ po pracovní době, a to ve čtvrtek 15. září od sedmnácti hodin.

(kk, ik)