„Pro svitavskou firmu je to obrovský úspěch, kterého si velmi váží a je to pro ni významný krok do budoucna a důkaz, že na trhu stále patří mezi jedničky, které neustále dokážou tvořit inovativní a světu prospěšné produkty," uvedla Kristýna Pelzová, marketingová asistentka společnosti Svitap po vítězství.

Firma se do soutěže o nejlepší produkt veletrhu přihlásila právě s nepromokavými bundami, které vyrábí její dceřiná společnost zaměřená na výrobu materiálů s nanovlákny. Podle Pelzové jde „o zcela výjimečný nepromokavý oděv s nanovlákennou membránou, který splňuje velmi náročná kritéria pro vojenské a outdoorové účely."

„Chlubí se skvělými vlastnostmi jako: velký měrný povrch vlákna s malým průměrem, filtrační vlastnosti, vysoká prodyšnost a lehkost materiálu a lze říci, že ve svém oboru nemá konkurenci," podotkla v superlativech další plusy vojenského oděvu. Ocenění si váží už proto, že v odborné hodnotitelské komisi zasedla přední kapacita na bezpečnostní a obrannou techniku Martin Macko.

Společnost Svitap na brněnském mezinárodním veletrhu uspěla v široké konkurenci další osmnácti českých i zahraničních exponátů se stejnou tematikou. Pěti z nich komise udělila cenu.