Studenti z pěti škol pracovali s výběrovou kávou. „Rozhodli jsme se uspořádat kávovou soutěž postavenou především na chuti tohoto oblíbeného nápoje, která prověří znalosti soutěžících,“ sdělil Lubor Havlík, vedoucí odborného výcviku z poličské školy. Cílem dvanácti soutěžících bylo připravit espresso a cappuccino ve dvou šálcích.

Celá akce byla uspořádána v rámci slovenských dnů, které se tento týden konaly v Tylově domě. Program tak byl připraven pro širokou veřejnost, která měla možnost ochutnat slovenské speciality, výběrovou kávu a také výrobky školy. Míchané nápoje z čaje a kávy, sladkosti a prohlédnout si vyřezávané ovoce.

„Pořádali jsme tuto akci poprvé, a tak přišlo méně lidí, než jsme si přáli. Určitě však tato soutěž není v Poličce naposledy a věřím, že si najde své příznivce, neboť kávu pije téměř každý,“ sdělila Alena Stoklásková, učitelka odborného výcviku.

Studenti se museli vyrovnat s rozdílnými pravidly, než na která jsou zvyklí ze soutěží, na něž běžně jezdí. Očekávání porotců tak nebylo velké. „Největší problém, který měli, byla samotná znalost výběrové kávy. Studenti jsou více zvyklí na práci s kávou, se kterou se běžně potkáte ve většině podniků,“ řekl Dominik Novák, který je baristou v pražské cukrárně Myšák.

Nejúspěšnější studenti byli z hotelové školy v Poděbradech. Marek Frumar, Naďa Seidlová a Tereza Kvardová obsadili první tři místa. Za odměnu se mimo jiné podívají do pražírny a zúčastní se odborných kurzů. „Někteří soutěžící potřebují nabrat ještě zkušenosti. Ochutnal jsem kávu, která by obstála i v kavárně. Pevně věřím, že v následujících letech takových šálků bude na podobné soutěži více,“ dodal porotce a barista Josef Jílek.