„Před dvěma lety jsme na škole otevřeli učební obor zaměřený na letectví a mezi žáky je o něj velký zájem. Pořízení vlastního cvičného letadla je dalším krokem, který odbornému výcviku zajistí vyšší kvalitu. Kromě toho se žáci naučí, jak se o takový stroj starat, aby ho udrželi v dobré kondici i pro své spolužáky,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Škola spolupracuje s řadou odborníků na letectví. Díky tomu je výuka propojena i s prostředím zaměstnavatelů a vysokých škol.

Studenti vojenské školy v Moravské Třebové mají za sebou první dny v kanadách a maskáčích. Ještě nikdo z prváků studium nevzdal.
OBRAZEM: Maskáče nejsou pro každého. Vojenská škola se chystá na přísahu

„Na výuce se podílí i aerokluby, Letecký ústav VUT Brno nebo firma EEA Tech, která se zabývá opravami a údržbou letadel a řadí se mezi přední servisní střediska letecké techniky v Evropě. Žáci mohou také absolvovat plachtařský nebo parašutistický kurz na letišti ve Starém Městě u Moravské Třebové,“ uvedl krajský radní pro školství Josef Kozel.

Na letišti ve Starém Městě sídlí i centrum české reprezentace v letecké akrobacii. Trenéři si zde mohou vybrat mladé talenty z řad žáků a podpořit je v jejich případné profesionální letecké kariéře. Nový obor v Moravské Třebové zaštítil i letecký akrobat Martin Šonka.