Některým borcům už nestačila posilovna a tak se vydali hledat výzvy ke zlepšování kondice v ulicích města a cvičí s čímkoliv, oč se jen mohou zapřít.

Nyní k tomu dostanou i vhodné podmínky. Rada města totiž odsouhlasila vznik specializované plochy, jež umožní skupině věnující se takzvanému street workoutu posilovat a vzájemně se překonávat na vymezeném místě. „V Poličce se jedná o úplnou novinku, a to o venkovní fitness park, který by měl sloužit mládeži i dospělým. Cvičící pomůcky a stanoviště budou zřízeny v prostoru poličského stadionu. Hodnota fitness parku je 174 tisíc korun," uvedla mluvčí poličské radnice Naděžda Šauerová. Nadšenci inspirující se především ve větších městech i v zahraničí jsou nadšení. „No tak to je bombice," prohlásil na sociálních sítích jeden z členů skupiny Konstantin Ožinskij, jenž se sám o vznik hřiště zasadil. Kromě toho jej zdobí úspěchy na kontinentálním šampionátu v silovém trojboji. Předpokládaný termín dokončení je 29. května.

Město zároveň přistoupí k opravě stěžejního dětského hřiště v parku. V souvislosti se zlepšením podmínek toho prvního radnice oslovila několik stavebních firem. „Vybrána byla nabídka a návrh firmy Flora Servis s. r. o. Brno. Stávající herní prvky se osvědčily, proto bude hřiště svým provedením pojato obdobně jako doposud a získá nové vybavení v provedení antivandal v hodnotě 270 tisíc korun," uvedla mluvčí. Vedení města zároveň zvažuje jeho další rozšíření. Padlo však také rozhodnutí o vybudování zcela nové plochy s herními prvky na ulici Boženy Němcové. Ta město vyjde na sto padesát tisíc korun.