Některá střediska se snažila ztráty vyrovnat letními sportovními aktivitami. V Čenkovicích si například lidé mohou vyzkoušet travní lyžování, jinde jízdu na koloběžkách. „Zima v minulém roce pro nás byla doslova fiaskem. O velkých změnách letos neuvažujeme. Co nás letos na Šibeničním vrchu u Poličky čeká, je prodloužení sjezdovky o třicet metrů,“ říká Zdeněk Klanic, předseda lyžařského oddílu. Dodává, že ceny jízdného se letos nenavýší.

Po špatných zkušenostech se sněhovými podmínkami se mnozí vyznavači lyžařských sportů raději vydávají za hranice České republiky. Vyhýbají se tak dlouhému čekání ve frontách. Nejinak je tomu i v případě Dana Pytlíka: „Po loňské zkušenosti si raději připlatím a pojedu do jedné z alpských zemí. Podmínky jsou nesrovnatelné.

Když zvážíte kolik času strávíte na lyžích a kolik čekáním na vlek, tak je volba jednoznačná. Také kvalita sjezdovek je výrazně lepší. Loni jsem se v tuzemsku svezl jednou a lyže s odřenou skluznicí jsem mohl dát přímo do opravny.“

V Čenkovicích, kde se nedostatek sněhu podepsal na tržbách, letos proto plánují jen drobné úpravy. „Na investice nejsou peníze, zisky za minulou zimu byly o šedesát procent nižší. Za dva a půl milionu korun vyměníme sloupy lyžařského vleku,“ uvedl Jiří Zámečník, jednatel společnosti Voda a sport Svitavy.