Na pult centralizované ochrany městské policie je napojeno víc jak padesát nemovitostí. Zvýšenou pozornost věnují strážníci také seniorům.
Městská policie vylepšuje pult centralizované ochrany, který v Moravské Třebové funguje už několik let. „Rozhodli jsme se systém posílit o moderní serverový počítač, na který současný systém převedeme," uvedl velitel moravskotřebovské městské policie Karel Bláha. Server bude umístěný v prostorách služebny, kde je veškeré elektronické zázemí městských kamer. „Nové zařízení umožní zrcadlení stávajících pevných disků, které slouží k zálohování dat. To znamená, že v případě poruchy budeme schopní zajistit tuto službu i nadále," vysvětlil velitel.

Zařízení umožňuje napojení  jednotlivých nemovitostí ve městě například prostřednictvím GSM, místní radiové sítě apod. Službu využívá  víc jak padesát objektů.

Strážníci ve spolupráci s pečovatelskou službou nabízí také službu pro starší obyvatele, kteří pro svou důvěřivost patří k rizikovým skupinám. „Nabízíme jim možnost připojení mobilních telefonů na pult centralizované ochrany," řekl Karel Bláha. Ve chvíli, kdy se senior ocitne v nebezpečí, zmáčkne tlačítko na  „seniortelefonu". „Přístroj se zdarma spojí s pultem centralizované ochrany, ten alarmuje linku, ze které následně odejde textová zpráva s hlášením, kde a kdo požádal o pomoc," popisoval velitel strážníků.

Podle Karla Bláhy všechny režimy jsou napojené na dieselový agregát. V případě výpadku elektřiny okamžitě startuje, a  systémy tak jsou schopné běžet dál.

(nk)