„V dnešní globalizované a občas rozkolísané Evropě je nadnárodní stabilita základním předpokladem budoucích úspěchů. Skupina Umdasch je v tomto směru ideálním partnerem. Jsem si zároveň jistý, že tímto krokem zajistíme pokračující prosperitu celé skupiny a podpoříme růst pracovních míst v regionu," uvedl předseda představenstva STORY DESIGNU Jakub Brýdl.

Rakušané museli při získání společnosti sáhnout hluboko do kapsy. „Hodnota akvizice se pohybuje v řádu stovek milionů korun," sdělil dnes již bývalý majitel Tomáš Brýdl. Zástupci rakouské společnosti do Litomyšle již přijeli a představili se zaměstnancům.

Obdivuhodný rozvoj

„Rozvoj, kterým firma STORY DESIGN procházela, jsme velmi pozorně sledovali a do určité míry také obdivovali. Je to jeden z nejrychleji rostoucích a současně ekonomicky velmi úspěšných podniků v oblasti výroby interiérů prodejen v Evropě," nechal se slyšet Silvio Kirchmair, generální ředitel Umdasch Shopfitting Group.

Rakouští byznysmeni se zastavili i na litomyšlské radnici, aby zástupcům města prezentovali své vize ohledně společnosti, jež v současné době zaměstnává v regionu celkem 220 lidí.

„STORY DESIGN není malá firma, proto nás zajímá její budoucnost i budoucnost zaměstnanců. Věříme, že tato akvizice povede k rozvoji společnosti a ke zvýšení zaměstnanosti v našem městě," reagoval na změnu majitele starosta Litomyšle Radomil Kašpar.

Změna majitele se neuskutečnila ze dne na den. O akvizici jednali půl roku a zástupci skupiny Umdasch si litomyšlskou společnost dobře prověřili. „STORY DESIGN prokázalo výbornou ekonomickou kondici a v rámci velmi důkladné hloubkové analýzy nebyl objeven žádný závažný problém," řekl Jakub Brýdl a dodal: „Od prvních jednání jsme si rozuměli nejen po stránce byznysu, díky tomu, že vyznáváme velmi podobnou firemní strategii, ale i po stránce lidské, kde hlavní úlohu hrála důvěra a vzájemný respekt."

Generální ředitel Silvio Kirchmair shrnul své postřehy z jednání následovně: „V rámci intenzivních a velmi osobních rozhovorů se zástupci rodiny Brýdlů jsme zjistili, že sdílíme společné hodnoty a cíle. Pokud naše síly chytře spojíme, úspěšná cesta společnosti STORY DESIGN může pokračovat ještě velmi dlouho."

Stejně jako STORY DESIGN je Umdasch od založení rodinnou firmou. Dnešní majitelé, sourozenci Alfred a Hilde Umdasch, jsou od vzniku firmy v roce 1868 již sedmou generací rodinných vlastníků. Rakušané jsou od 1. listopadu 2015 stoprocentním vlastníkem společnosti. I díky této transakci roční tržby celé skupiny překročí 30 miliard korun.  STORY DESIGN se na trhu pohybuje od roku 1995. Spolupracuje se známými značkami, například se Škoda Auto, SEAT, Renault, Vodafone či McDonalds.