Vedení jejich školy se totiž připojilo ke stávce státních zaměstnanců, a dveře školy tak zůstanou zavřené.

Učitelé svitavské devítiletky se rozhodli, že podpoří nepedagogické zaměstnance. Stávku podporuje také učitelka z Felberovy školy Jana Ovadová. „Je to za správnou věc a hlavně také ze solidarity k našim kuchařkám a uklízečkám. Ony se za nás postavily, když jsme stávkovali my. Teď chceme pomoci my jim. Jsme kolektiv, jedna škola. Asi by to nebylo v pořádku, kdybychom se nepodporovali. Škola je organismus, nešlo by to bez nás a nešlo by to bez nich,“ uvedla Jana Ovadová. Učitelé se shodují, že stávka má smysl. „Ano, má. Věříme, že něčemu pomůžeme. Ale v globále se hladina rozčeří, ale bahno na dně rybníku se ani nehne. Jedná se ale o úplně jiný problém, je to hlubší a dlouhodobá otázka,“ dodala učitelka Petra Víšková ze svitavské školy.

Do stávky se zapojily také některé úřady. S omezením musí lidé počítat na Okresní správě sociálního zabezpečení ve Svitavách. Jinde lidé na zavřené dveře nenarazí.

Z dnešní stávky připravujeme podrobné zpravodajství. Aktuální informace najdete během středy i na našem webu: www.svitavsky.denik.cz. Můžete nám také zaslat váš názor na stávku emailem nebo se zapojit do diskuze pod článkem.

(ik, mo)