Bývalí studenti dnes působí na univerzitách v celé zemi, ale do Jevíčka se rádi vracejí. V sobotu vzpomínali nejen na své učitele, ale také na školní lásky a spolužáky. Europoslanec Jiří Maštálka sice pochází ze Sušice, ale v Jevíčku se připravoval na zahraniční studia. Shodou náhod i jeho manželka vychodila zdejší gymnázium. „Studoval jsem tu v sedmdesátých letech. Češtinu mě vyučoval nynější svitavský starosta Jiří Brýdl. Měl vzácný dar a vždy tvrdil, že vědět je přednost a nejde jenom o známky. Měli jsme studentskou kapelu. V Jevíčku se mi snažili otevřít svět matematiky, literatury i žen,“ říká Jiří Maštálka. Jeho oblíbeným heslem je škola hrou, proto řediteli jevíčského gymnázia Dagu Hrubému předal sadu pétanque.

Jedním ze známých abiturientů je také poslanec Radko Martínek. „V této budově mám vždy pocit, že mě bude někdo zkoušet. Prožil jsem tady čtyři nádherné roky,“ tvrdí regionální politik.

Jevíčské gymnázium je proslulé pořádáním matematických konferencí, seminářů a letních škol. Na tyto akce jezdí už dvacet let se svými svěřenci rovněž Jindřich Bečvář, vedoucí katedry didaktiky a matematiky Univerzity Karlovy v Praze. Právě on přivezl do Jevíčka cenný dar. „Rozhodli jsme se udělit gymnáziu pamětní medaili Karlovy Univerzity za činnost v oblasti matematiky,“ uvedl Jindřich Bečvář.

Gymnáziem v Jevíčku prošlo do dnešní doby na pět tisíc studentů. Vedení Univerzity Palackého v Olomouci považuje gymnázium za výbornou školu, proto jí udělilo titul Fakultní škola přírodovědecké fakulty.