Základní škola se připojila k celostátní stávce proti změnám ve školství a zdejší žáci tak zůstali v pondělí doma. „Ráno přišla jedna maminka a přivedla dítě, že četla na webu obce, že se sice stávkuje, ale o děti se postaráme. Ale na webových stránkách obce nic takového není,“ upozornil ředitel újezdské školy Jan Sigl.

Lavice ve třídách zůstaly dnes prázdné, ve škole se sešli jen všichni učitelé a další zaměstnanci. „Odhlasovali si, že budou na pracovišti jako každý jiný den,“ doplnil Sigl. Učitelé tak opravují sešity a připravují se na výuku na další dny.

Přečtěte si:

Ticho je i ve školní jídelně, kde se rovněž připojili ke stávce. „Dnes nevaříme, stávkujeme. Jinak si lidé neuvědomí, co se děje. Finančně na tom nejsme dobře a ještě nám chtějí sebrat peníze, přitom máme skoro základní platy,“ vysvětlil kuchař Jan Čejka, proč dnes plotny v kuchyni zůstanou studené.

V České republice se ke stávce připojilo zhruba 70 procent škol. Učitelům vadí chystané změny, snižování počtu vyučovacích hodin nebo školních asistentů, současně protestují proti snižování platů nepedagogických pracovníků.