Na svitavském nádraží probíhala stávka poklidně. Na hodinu se tu zastavilo několik vlaků. Lidé v parném opustili čekárnu a čas stávky trávili postáváním na nástupišti nebo četbou na lavičkách.

Ve svitavském okrese se ke stávce připojili učitelé, lékaři i památkáři. Odbory v Litomyšlské nemocnici seznámili s protestem všechny zaměstnance. „Lékaři stávku podpořili jen symbolicky, a to od dvanácti do třinácti hodin. V tu dobu je stejně polední přestávka, takže pacienti omezení nepocítili. Vedení nemocnice se stávkou nesouhlasí. Reformy je nutné dělat, i když bolí,“ sdělil ředitel nemocnice v Litomyšli Libor Vylíčil. Ani pacienti ve Svitavách prostestní akci nepocítili.


Také školácineměli tentokrát volno. Ale děti to nemrzí. Ve školách se stejně už moc neučí, když se v pátek rozdává vysvědčení. „Dohodli jsme se, že stávku podpoříme. Většina škol už ale nemá odpolední vyučování, tak na budovy vyvěsíme speciální loga. Půjde o demonstrativní protest,“ uvedla Jana Šauerová, předsedkyně krajské rady pracovníků ve školství. Stávku považuje za dobrý prostředek, jak upozornit na problémy. Doufá, že hodinový protest bude pro státní činitele dokonale nepřehlédnutelný a začnou konečně názor lidí respektovat.

Tisková zpráva Základní odborové organizace:

Do hodinové výstražné stávky 24.6.2008 se zapojilo 149 zaměstnanců NPÚ ÚOP v Pardubicích a v Josefově z cca 200, z nichž 88 stávkovalo a 61 sympatizovalo se stávkou.
Podle dosavadních zpráv stávkovali též kolegové z ÚOP v Plzni, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Telče a středních Čech. Do stávky se zapojila i vlajková loď památkových objektů ve správě NPÚ – státní hrad Karlštejn.
Naši zaměstnanci se snažili, aby návštěvníci byly stávkou dotčeni co nejméně. Chtěli jsme, aby pochopili, že za stávajících podmínek ztrácíme možnost udržet služby pro návštěvníky alespoň na takové úrovni, na jakou jsou zvyklí.
Součástí reformních kroků je zmrazení tarifních tabulek ještě na další dva roky, a to je pro mnohé naše profese likvidační.