„O těchto prázdninách jsme pořídili nové nové šatny na dvou základních školách, na ZŠ T. G. Masaryka otevřeli nové oddělení družiny. Pochlubit se můžeme také novým oddělení mateřské školy na Svitavském stadionu. V tomto případě jde o odloučené pracoviště mateřské školy Větrná," popisuje tisková mluvčí města Zuzana Pustinová.

Nejsou to jediné nové investice související se školami a mateřinkami. „Předškoláci v Lánech mohou chodit do školky po novém chodníku, základní škola Milady Horákové má novou kuchyňku, mateřince na Purkyňové ulici jsme udělali nové pískoviště a upravili zahradu," vyjmenovává Pustinová. Na Základní škole Sokolovská udělali řemeslníci novou učebnu globální výchovy a ZŠ na náměstí Míru zahajuje nový školní rok s učebnou hudební výchovy a jazyků. „Internátní školní jídelna v ulici Milady Horákové změnila interiér, nový nábytek v příjemných barvách vytvořil útulnou atmosféru v moderním provedení," doplňuje výčet toho, co všechno stihlo město připravit pro školáky a předškoláky o prádzninách, Pustinová.

Některé interiéry ale stavbaři nestihli připravit do začátku tohoto týdne zcela a tak sebou budou muset hodit, aby to zvládli co nejrychleji ještě v tomto měsíci.