Po dlouhých jednáních se turisté dočkají nové rozhledny nad městem. Radní hledali dlouho stavitele. První výběrové řízení zrušili kvůli vysoké ceně. Rozhledna se otevře prvním návštěvníkům dvacátého června.


„Na stavbu rozhledny jsme měli dva miliony korun z našeho rozpočtu a půl milionu od Pardubického kraje. Vybraná společnost nabízí, že ji vybuduje za 2,2 milionu korun,“ uvedl starosta Josef Ošťádal. Řemeslníci už pracují na dřevěné konstrukci a ocelovém schodišti. Vyhlídková plošina vyroste dvacet tři metrů nad terénem.


Lidé nyní vybírají jméno pro novou rozhlednu. Na radnici zatím přišlo asi sto padesát návrhů. „Nejčastěji navrhují názvy, jako je Třebůvka nebo Pastýřka. Objevily se také tipy jako Josefka či Václavka,“ říká mluvčí moravskotřebovské radnice Pavlína Horáčková.
A co turisté z rozhledny uvidí? Radní pozvali horolezce, který vylezl na nejvyšší strom a nafotil výhledy. „Lidé dohlédnou na Jeseníky, Orlické hory i Městečko Trnávku. Trochu je zakrytý Hřebečský hřbet,“ přibližuje místostarosta Václav Mačát.
Rozhledna už Na Pastvisku před sto lety stála. Tu vybudoval německý svaz turistů, ale v roce 1916 ji zničil vítr. Údajně se tam tehdy říkalo Na švédském kameni.

Další informace o pokládání základních kamenů naleznete zde.