Na okraji Svitav při výjezdu směrem na Moravskou Třebovou vzniká nová okružní křižovatka silnic I/34 a I/43. I ta je součástí obchvatu Svitav.

Výstavba obchvatu za 786 milionů korun je už dávno za svou polovinou. Na jaře začala také stavba okružní křižovatky na křížení silnic I/35 a I/43 poblíž Lačnova. „Tady práce potrvají celou letošní sezonu, tedy až do listopadu. Během stavby okružní křižovatky vede doprava po provizorním bypassu,“ uvedl Stanislav Král, vedoucí oddělení výstavby pardubické pobočky ŘSD.

Psali jsme:

Stavba obchvatu Svitav z ptačí perspektivy.
Takhle vidí stavbu obchvatu Svitav ptáci. V sobotu vyjedou auta na nový bypass

Na přeložku silnice I/43 mezi Hradcem nad Svitavou a Lačnovem čekali řidiči i obyvatelé Svitav roky. Na silnici I/43 je totiž několik nebezpečných míst, mimo jiné dva nízké a úzké podjezdy pod železniční tratí. „Téměř desetikilometrový obchvat odvede veškerou tranzitní dopravu ze Svitav, Lačnova i Hradce nad Svitavou. Tím se zlepší životní podmínky místních obyvatel, sníží se riziko nehod chodců a cyklistů a také se sníží hluk,“ uvedl před časem šéf ŘSD Radek Mátl.

Nová téměř desetikilometrová přeložka uleví řidičům na cestě mezi Brnem a Svitavami. Po dopravní tepně, kterou ve velkém užívají k cestám na jih i polští řidiči, projede městem denně okolo 15 tisíc vozidel.