Ve městě se v posledních týdnech dokončuje řada projektů, které tamní radnice slíbila k zhotovení ještě před startem letošní podzimní sezony.

Akutně a promptně se tak řešil přírůstek parkovacích míst, kterých po Poličce není tolik, aby uspokojila všechny řidiče. Nové kapacity na důležitých sídlištích však postupně vznikají a první jsou hotové plochy pro automobilové stání na ulici 1. máje. Tam přibude dvanáct míst.

„Nutno zmínit, že se jedná o první etapu, příští rok budou stavební práce pokračovat a přibude dalších 5 parkovacích míst a dojde k opravě chodníku před zdravotnickým zařízením," uvedla tisková mluvčí poličské radnice Naděžda Šauerová. Celkové náklady jsou u této akce 362 tisíc korun. Radnice počítá s tím, že po druhé etapě se vyšplhají až na 772 tisíc. Lidé v této části města také ocení i to, že nyní tu bude sloužit o nový chodník na ulici Edvarda Beneše, který zase vyšel zhruba na půl milionu z městské kasy.

„Zde došlo i k výměně vodovodu a zpět se vrátila původní žulová dlažba," dodala Šauerová.

V posledních dnech se také tvrdě pracuje na dokončení kanalizaci poblíž gymnázia, která si vyžádala jen lehké omezení provozu na jinak frekventované úseku na nábřeží Svobody.

Do její rekonstrukce město muselo investovat až osm milionů.

„Město Polička provedlo během měsíce srpna a září opravu hlavní kanalizační stoky na frekventované silnici I/34 na nábřeží Svobody. Abychom zabránili dopravním komplikacím a omezením přistoupili jsme k rekonstrukci bezvýkopovou technologií," připomíná Naděžda Šauerová, tisková mluvčí radnice.

Zároveň už se také blíží zásadní oprava fasády kulturního stánku města, Tylova domu. Na revitalizaci zevnějšku navíc pomohou také státní peníze z ministerstva kultury. „Z důvodu vlhkosti zdiva a opadávání omítky pokračuje město Polička i v tomto roce v opravách obvodového pláště Tylova domu," vysvětluje důvody rekonstrukce Šauerová.

„V tomto roce probíhá oprava jižní strany. Zhotoveny jsou již drenáže, které umožní odvodnění stěn a zabrání vlhkosti zdiva. Do konce roku ještě zbývá opravit opadané zdivo novou omítkou," upřesnila.

Opravy Tylova domu letos vyjdou na tři sta šedesát tisíc korun. Už vloni při renovaci východní strany bylo do objektu napumpováno 243 tisíc.