Město začalo opravovat havarijní závady na krytém plaveckém bazénu. Ten byl postavený v sedmdesátých letech minulého století a je nejstarší stavbou svého druhu v okrese.

„I když bazén byl postavený v takzvané akci Z, tedy brigádníky, jde o stavbu vcelku kvalitní,“ informoval starosta Jaroslav Martinů. Zub času se už ale i na ní podepsal.

„Museli jsme se pustit do opravy vrchní konstrukce, která nese celou zátěž stropu,“ vysvětlil starosta Poličky. Dodal, že její stav byl horší, než před rekonstrukcí odborníci očekávali.

Zpoždění

Proto také stavbaři nemohou splnit termín dokončení oprav do začátku října. „Práce se protáhnou zhruba o jeden měsíc,“ odhadl starosta. Kdy a jestli vůbec Poličští začnou i s dalšími opravami a modernizací krytého bazénu, zatím není jasné.

„Projekt zpracováváme, ale podle předběžných odhadů na realizaci potřebujeme asi padesát milionů korun,“ konstatoval Martinů. Ty město nemá a v nejbližších letech nemůže počítat ani se státní dotací. Na odstranění havarijního stavu, včetně vypracování projektu, dá město sedm milionů korun.

VIERA PAVLASOVÁ