David Šimek jako dítě věřil na Ježíška. V době, kdy maminka gruntovala a pekla cukroví, které provonělo celý byt, přemýšlel nad dárky. „Psal jsem dopisy Ježíškovi. Večer jsem je položil za okno a čekal,“ vzpomíná David Šimek. Úspěchem bylo, že dopis do rána zmizel.

„Když nastal Štědrý den, nemohl jsem se dočkat, až bude večer. Po večeři zazvonil zvoneček a pod stromečkem byla hromada dárků,“ řekl starosta.

Ježíšek vyslyšel přání a nikdy nezklamal. „Všechno mi Ježíšek sice nedonesl, ale vždycky jsem pod stromečkem našel něco z toho, co jsem chtěl.

Největší radost mi udělala autodráha. Ta je snem snad každého kluka,“ přiznal David Šimek. Velká autodráha s barevnými závodními auty splnila jeden z jeho největších snů. Přál si také turistické vybavení nebo nějakou pěknou knihu. Foglarovky, nejvíce si oblíbil Rychlé šípy.

Kdy svitavský starosta naposledy sám za sebe napsal Ježíškovi, to si už přesně nepamatuje.

„Myslím, že mi bylo asi deset let,“ dodal Šimek.

V současné době však v psaní dopisů pokračuje. Má dvě malé děti a ty by si také přály dostal od Ježíška dárky. „Nedávno jsme s dětmi psali dopis Ježíškovi. Synek věří, že všechno, o co si napsal, Ježíšek přinese,“ podotkl David Šimek.

A jak už to tak u chlapců bývá, největším přáním starostova malého syna je také autodráha. „Přál by si rovněž míchačku na stavbu. Uvidíme, co Ježíšek přinese,“ svěřil se David Šimek.

Ježíšek se stal u Šimkových tradicí, stejně jako pravý vánoční stromek či kapr ke sváteční večeři.

A jak je to s Ježíškem? Děti nechávají prozatím snít. „Necháme čas běžet. Jednou se to možná dozvědí ve školce nebo ve škole. Dříve, než jim to řekneme my,“ dodal svitavský starosta.

Snad se starostovým dětem splní přání a zítra pod stromečkem najdou to, co si tolik přály.