Jaromír Lenoch

Na ulici, přímo před obecním úřadem, ji za bílého dne podle svědků po jejím hysterickém výstupu zmlátil fotoaparátem.

V pátek, po třech dnech od incidentu, pak nejspíš neunesl veřejnou ostudu a na post starosty na mimořádně svolaném jednání zastupitelstva rezignoval.

Případ řeší i policie, a to jako přestupek proti občanskému soužití. Důvod hádky je nejasný. Spekuluje se o finančních problémech Lenocha. Pro místní je však mnohem „výživnější" teorie, že mu přítelkyně měla přijít na milostný poměr s jeho sekretářkou. V každém případě si napadená Lenochova přítelkyně nyní hojí podlitiny, na krku má mít dokonce límec.

„Mezi lidmi se toho napovídá. Já u toho nebyl. Počkejme si, co vyřeší policie," řekl místostarosta Koclířova Miroslav Bačovský.

Lenoch, který byl starostou od roku 2009, telefon nezvedá. Konflikt byl však podle některých zastupitelů jen poslední kapkou, část zastupitelstva mu vytýkala špatnou komunikaci a další neshody. Od pátku už má vesnice nového starostu, Jiřího Tesaře. Lenoch opustil i funkci řadového zastupitele.

„Incident šetříme pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití," potvrdila bez bližších podrobností policejní mluvčí Anna Štegnerová.