Do sbírky se rovněž zapojily některé školy a školská zařízení z Pardubického kraje a podpořily tím naše úsilí shromáždit co nejvíce nepoužívaných dioptrických brýlí a brýlových obrouček.

Brýle a obroučky poputují do Tádžikistánu, Turkmenistánu a Uzbekistánu k lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Všechny brýle byly roztříděny, děti ze školy je jednotlivě zabalily a spočítaly. Konečný výsledek je 320 brýlí pro dospělé, osmdesát dětských brýlí, dvacet slunečních a šedesát zachovalých obrouček.

Radami nám byl velmi nápomocen velvyslanec ČR v Taškentu Roman Masařík, který rovněž na území Tádžikistánu, Turkmenistánu a Uzbekistánu zajistí předání sbírky charitativním organizacím, jako jsou Lékaři bez hranic a Člověk v tísni. Rovněž si velmi vážíme toho, že velvyslanectví zajistí dopravu zásilky do Taškentu.

Rádi bychom tímto poděkovali všem, kteří se pomocnou rukou podíleli na průběhu sbírky poskytnutím sběrných prostor a propagací sbírky. Především však děkujeme za velký příspěvek do sbírky nemocnici v Pardubicích, ZŠ Choltice, ZŠ Chvaletice, ZŠ Lázně Bohdaneč, ZŠ Sezemice a všem občanům, kterým sbírka nebyla lhostejná.

MARTINA MIKOVÁ, spec. škola Moravská Třebová