Tentokrát po svých 75. narozeninách. To je už úctyhodný věk na bilancování. V pátek odpoledne se ve Svitavách setkali absolventi školy na Komenského náměstí. Budova ale byla už před několika lety zbouraná.

Dnes pětasedmdesátníci vzpomínali na školní léta. „Víte, tenkrát to byly jiné časy. Po válce jsme chodili do dvou škol, celkem do tří tříd. A ty se za období naší docházky mezi sebou tak promíchaly, že jsme nakonec všichni byli spolužáci. V padesátých letech jsme se rozprchli po celé České republice,“ říká současný pořadatel školních srazů Oldřich Bolcek. Za ženskou část pořadatelů se přidává i Silvie Brantová (rozená Zámečníková). „Moje maminka učila na jedné z nich, a to u hřbitova. Já tam také chodila, i můj syn a vnuk. A já tam nakonec skončila jako učitelka. Vždy, když jdu přes parkoviště, tak si říkám, tady byla tělocvična, tady kabinet a tady chodba,“ vzpomíná Silvie Brantová.

Oba shodně potvrzují, že za jejich života jsou Svitavy nyní nejkrásnější. „Je škoda těch svitavských hotelů. Co jsme se v Městském dvoře naswingovali. Až přes pět set lidí bývalo na zábavách,“ dodává Bolcek. Na srazu nechyběl ani spolužák Vlastimil Ehrenberger, bývalý ministr energetiky. Ze slovenského Trenčína přijela na sraz Ljuba Stuchlíková.

Erik Kluka