Miloš Dempír

Miloš Dempír,

kastelán hradu Svojanov

Pro mě je to poměrně banální záležitost a za SPZ podle vlastního výběru bych stanovil správní poplatek v řádu okolo tisíce korun. Osobně bych ale o registrační značku na přání zájem neměl. Je to trochu zbytečné zviditelňování. Navíc jsem měl vždy štěstí na pěknou a dobře zapamatovatelnou SPZ.

MARIE VENCLOVÁ pochází z Prahy, ale v Litomyšli objevila nové možnosti pro návštěvníky.

Marie Venclová,

Portmoneum v Litomyšli

Obávám se, že tohle není ani trochu moje parketa, a tak vůbec nemám představu, kolik by takové legrácky měly stát. A vlastně ani nevím, proč by se mělo za SPZ na přání připlácet. Pokud by si člověk mohl třeba přes internet sám ověřit, zda je jím vysněná SPZ volná (jako je to možné u domén), tak by s tím neměli úředníci ani víc práce, ne?

Petr Šabaka

Petr Šabaka,

vojenský kaplan z Moravské Třebové

Automobil vlastním, po silnicích jezdím, ale vůbec tomuto světu nerozumím. Není pro mne vůbec podstatné, jaké registrační číslo na autě mám. Moc nerozumím těm, kteří si na tom zakládají. Ale proti gustu, žádný dišputát. Že by se za nějakých „7H7 7777" mělo platit? Nevím, opravdu nevím. Výjimečného řidiče nedělá značka, ale způsob jízdy.

Blanka Čuhelová

Blanka Čuhelová,

ředitelka Městského muzea a galerie ve Svitavách

Upřímně řečeno, ani nevím, kolik je navrhováno. Já bych byla pro, vůbec SPZ na přání nedávat a zachovat jim jednotný řád. Takové ty značky pro celebrity typu 1E1 1111 většinou o majiteli mnoho dobrého nevypovídaly. Možná jsem staromódní, ale mně se líbily značky, podle kterých jsme poznali, ze kterého okresu řidič pochází. Takže pořád trochu teskním po těch našich SY…

Petr Horák

Petr Horák,

reportér ze Svitav

Měly by se platit jen výrobní a logistické vícenáklady. Pokud lze technicky a organizačně něco takového zvládnout, o co jde? Vyťukám na klávesnici svůj požadavek a pokud je kombinace volná, nechť je má. Jenže já osobně osobní espézetku na autě nepotřebuji a netoužím po ní. Rodné číslo jsem si taky nevybíral a v zásadě mi vyhovuje už přes padesát let!