Skluz, který zavinilo nepříznivé jarní počasí, dodavatel stavby dohnal.

Svitavy tak budou mít unikátní sportovní areál. „Výjimečný v rámci České republiky bude v koncepci. Ta je založená zcela nově. Areál nebude sloužit jen sportovcům, ale větší část projektu je určená pro veřejnost,“ vysvětluje svitavský starosta Jiří Brýdl. Součástí stadionu budou dětská hřiště, sportoviště pro seniory, in-line dráha a další. „Mění se na velký park,“ tvrdí starosta. „Za šest milionů korun vysazujeme novou zeleň. Odstranili jsme ploty. Místo nich jednotlivé části oddělíme právě zelení,“ objasňuje Jiří Brýdl.

Město do přestavby stadionu dává sto deset milionů korun. Větší část platí z evropské dotace. „Dalších třicet milionů korun investuje tělovýchovná jednota do modernizace fotbalového hřiště a atletické dráhy,“ sdělil Jiří Brýdl.

Zastupitelé na svém posledním jednání odsouhlasili dát do vybavení ještě čtyři a půl milionu korun. „Zakoupíme digitální výsledkovou tabuli. Zajistíme zázemí pro karavany,“ uvedl Brýdl. Ty budou moci parkovat na novém parkovišti, které pojme kromě karavanů a autobusů také přes sto osobních aut.

Radní už znají datum, kdy se stadion otevře veřejnosti. „Termín slavnostního otevření prvního září stihneme, i přes mírný skluz v jarních měsících,“ uzavřel starosta Jiří Brýdl.

(ap)