Nezodpovězenou otázkou však zůstává, zda také budou pohřbeny společně.

Poslední rozloučení v úzce rodinném kruhu se uskutečnilo v pátek dopoledne v pardubickém krematoriu. Českému rozhlasu to řekl ředitel krematoria Pavel Ježek.

Aby nedošlo k narušení obřadu, uskutečnil se pohřeb bez účasti veřejnosti a dokonce pod dohledem policie.

„V pátek v 9.30 hodin proběhlo poslední rozloučení se zesnulými dětmi, kterého se zúčastnily všechny rodiny společně. Jednalo se o plnohodnotný obřad ve velké obřadní síni v rodinném kruhu,“ řekl Ježek.

„Je to úžasné, jak se rodiny všech dětí nakonec dokázaly dohodnout, že děti pochovají společně,“ řekla už ve čtvrtek Deníku Jana Kocichová, pracovnice pohřební služby v Poličce, poblíž které Široký Důl leží.

Ještě před pár dny totiž hrozilo, že o děti nebude mít nikdo zájem. Mají různé otce z různých míst republiky, jeden je dokonce ve vězení. V reakci na tyto obavy se vzedmula obrovská vlna solidarity, kdy zcela neznámí lidé zahltili pohřební službu nabídkami, že jejich společný pohřeb zaplatí sami. To nakonec naštěstí nebylo třeba!

Kde však budou zpopelněné ostatky Davida (8), Elišky (5), Lukáše (2) a nejmladší dvouměsíční Romany uloženy, ještě není rozhodnuto.

Poličská pohřební služba zvažuje, že uskuteční ještě vlastní pietní vzpomínku.

Z vraždy vlastních dětí je obviněna jejich vlastní matka, 36letá Romana. Před týdnem v pátek je nejspíš uškrtila a ubodala, poté se sama neúspěšně pokusila o sebevraždu. V pondělí byla eskortována z hradecké fakultní nemocnice na psychiatrické oddělení vězeňské nemocnice v Brně-Bohunicích, kde je ve vazbě. Hrozí jí doživotí.

Podle některých dohadů žena nezvládla nával starostí o děti, byla neurotická a špatně snášela především špatné vztahy s rodinou svého současného druha. To však mnozí místní odmítají jako nehorázné pomluvy. Do rodinného domku, kde se tragédie stala, se mladí přestěhovali teprve čtyři dny před ní.