V městské knihovně začal v pondělí 15. března Národní týden trénování paměti. Knihovníci připravili dva programy. Jeden je určený pro seniory z domu s pečovatelskou službou. Druhá akce je pro děti.

Trenérky paměti Dana Šedá a Iva Pekníková se v úterý vypraví za obyvateli domova s pečovatelskou službou. Absolvují s nimi ukázkovou lekci trénování paměti. „Pro děti je určená čtvrteční akce. V dětském oddělení knihovny na ně čeká odpoledne nazvané Hrátky s pamětí aneb Překážková dráha pro vaši hlavu,“ přibližuje Iva Pekníková.

Cvičení paměti ale může podle ředitelky knihovny Jany Kroulíkové absolvovat každý, nejen děti a důchodci. „Programy motivují v každém věku. Rozvíjejí osobnost a sebepoznání. Udržují a zvyšují kognitivní zdatnost. Mají také rehabilitační účinky. Lidé si procvičí koncentraci, postřeh, fantazii a logické myšlení,“ vysvětluje Iva Pekníková. Trénování paměti dobře využijí nejen studenti, maminky a senioři. Mimořádnými klienty jsou mentálně postižení občané a pacienti po úrazu mozku.