Snoubenci přesto na 29. února neplánují svatby. „Měli jsme na  radnici jednu v roce 2008. Spíše než zvláštní data a kombinace čísel si lidé vybírají termín podle počasí. Časté jsou sňatky od července do září,“ uvedla Marcela Górecká ze svitavské matriky. Také v dalších  obřadních síních v okrese bude klid. „Na 29. února nemáme nahlášenou žádnou svatbu. Mimořádná data lidé neprožívají. U nás plánují svatby na pátky a soboty,“  sdělila Dagmar Křivková z radnice v Březové nad Svitavou. Svatbu neměli a ani neočekávají také v Poličce, v Litomyšli nebo v Jevíčku. „Snoubenci  se berou spíše v sobotu. Když už chtějí nějaké mimořádné datum, vybírají podle čísel,“ řekla Jaroslava Jeřábková z jevíčské matriky.

Ani počty dětí narozených 29. února nevyčnívají z řady. „V roce  2000 se narodily tři děti, v roce 2004 jedno a  v následujícím přestupném roce žádné,“ uvedla Marcela Górecká ze svitavské matriky. Počet porodů s dalšími roky  klesá, ale to nelze přičítat datu. Termín porodu se  ovlivnit nedá.

V moci čísel

Numerologové  vidí  29. únor  ve znamení třináctky a čtyřky. „Je nabitý změnami, které souvisí s mocí. Lidé mohou získat přístup k moci nebo naopak o ni přijdou,“ vysvětlil astrolog Ivo Leinveber z Třebařova. Vyložil datum rovněž včetně roku. Pak jsou rozhodující čísla osmnáct a devět. „Dostáváme se do fáze dozrávání, ale i osamění. Připravujeme se na něco nového, co přijde,“ dodal astrolog.