Potíže měli svitavští cestáři. "Řidiči chvátali a nepustili před sebe sypače. Osádka strávila 35 minut v koloně mezi Javorníkem a Mikulčí, než se silnice uvolnila," poukazoval na nekázeň šoférů vedoucí cestmistrovství ve Svitavách Petr Hanzal. Stejná situace se opakovala na hlavním tahu z Čech na Moravu. V úseku mezi Litomyšlí a Moravskou Třebovou se místy tvořila ledovka stejně jako na rovince silnice I/43 směrem na Opatov.

Linkový autobus, který skončil v příkopu mezi Starým Městem a Radišovem na Moravskotřebovsku ráno o půl sedmé, vyprostili moravskotřebovští profesionální hasiči. Šofér odjel z místa nehody a dopravil cestující do cílové stanice.

U Ostrého Kamene havaroval tranzit. Dopravní policistéšetřili takénehodu u Obecního úřadu v Opatově, kde došlo ke zranění několika účastníků havárie.

Řidič nezvládl zatáčku

Čtyřicetičtyřletý řidič fordu nezvládl řízení v levotočivé zatáčce. "Najel do protisměru, kde se čelně střetl s nákladním vozidlem Iveco," popsal ranní kolizi s těžkým zraněním vedoucí oddělení dopravních nehod Martin Švancara. Těžce zraněného muže z České Třebové odvezla sanita nejprve do svitavské nemocnice. "Odtud ho transportovali lékaři na pardubickou traumatologii," dodal Martin Švancara.

V odpoledních hodináchbyly všechny vozovky ve svitavském okrese sjízdné, přestože slabě sněžilo.