Vedení města se stále nedohodlo na podmínkách s možným investorem, který chce přestavět objekt bývalé nemocnice na domov pro seniory. Stavět měl začít už na podzim.

Vloni v létě změnil investor plány. Z nadstandardního seniorského bydlení, které mělo být vylepšené o různé služby od zdravotnické péče po wellness, navrhl stavbu klasického domova pro seniory. Město už stejnou službu ale provozuje a další zařízení by znamenalo konkurenci.

Obavy radních

Vedení města se obává ještě něčeho jiného. „Může se stát, že se i nedohodneme. Požadujeme tvrdé garance v řádech desítek milionů korun, aby se z domova nestala ubytovna pro nepřizpůsobivé. Aby ani investor nepomyslel na to, že může změnit plány," sdělil starosta města Miloš Izák. Město tak opakovaně vyřadilo smlouvu se stavební firmou z jednání zastupitelstva. Starosta odhaduje, že možná v březnu ji zařadí jako jeden z bodů jednání.   Majitel firmy Jan Matoušek před časem uvedl, že zájem o objekt bývalé nemocnice trvá. Nechtěl být ale konkrétní, jak by měl budoucí domov pro seniory vypadat. Dodal jen, že firma  intenzivně jedná s možnými partnery i městem.

Radní nedávno oslovil i jiný zájemce, který hledá v Moravské Třebové prostory, kde by provozoval domov pro seniory.

Sociální služby? Ne

Zástupci společnosti měli zájem koupit objekt bývalého oddělení dětské nemocnice za jednu korunu. Zavázali by se pak, že domov zprovozní do dvou let od vydání stavebního povolení. „Po dokončení rekonstrukce hodlali žadatelé po městu, aby je začlenilo do komunitního plánu sociálních služeb. Provozní příspěvek, který by podle jejich současných představ neměl přesáhnout roční částku osm set tisíc korun. Rada nabídku zamítla s odůvodněním, že zejména poslední uvedená podmínka je pro Moravskou Třebovou neakceptovatelná," uvedla mluvčí města Dagmar Zouharová.

Za čtyři miliony

Bývalá nemocnice byla postavená na počátku dvacátého století. Půdorysem vytváří písmeno U. Město ji koupilo před více než deseti lety od hejtmanství za čtyři miliony korun. Stejnou částku požaduje od potenciálního kupce. Radnice chtěla původně v místech postavit kongresové centrum, ale evropské dotace by pokryly jen malou část nákladů. Dřívější plány jiného investora, který chtěl vybudovat domov pro seniory, odmítlo.