V posledních letech se i v této tradici objevují novinky v podobě různých kuřátek, vajíček, zajíčků a jiných motivů. Novým trendům v pečení velikonočních dobrot se přizpůsobují i studenti Střední odborné školy v Poličce. „Připravujeme různé dobroty, které dáváme do balíčků pro šmigrustníky," vysvětluje vedoucí odborného výcviku Lubor Havlík, co v těchto dnech budoucí cukráři dělají. V pondělí tedy někteří najdou ve speciálních balíčcích čokoládou obalená sladká vajíčka, zajíčky nebo kuřátka. „S nápadem, co budou naši cukráři letos dělat, přicházejí nejen učitelé, ale i samotní žáci," tvrdí Lubor Havlík.

Budoucí cukrářka Monika Bauerová dělá na Velikonoce nejraději kuřátka z kokosové hmoty. Ty pak ozdobí bílkovou polevou. „Doma udělám nejen kuřátka, ale i mazanec a další cukroví," sdělila studentka Monika. Ještě prozradila, že si letos poprvé zkusí upéct indiány. Kolem plotny a trouby se ve škole otáčejí nejen budoucí cukrářky, ale i cukráři. „Mě to baví a navíc mám rád sladké," prozrazuje na sebe Martin Ospald. O Velikonocích chodí s pomlázkou za spolužačkami a ochutnává, která co napekla. „Ještě se mi nestalo, že by mi od nich něco nechutnalo," tvrdí budoucí cukrář. Sám na Velikonoce doma také napeče. „Budu dělat různé buchty s velikonočními nebo jarními motivy, vajíčka z čokolády a další dobroty," říká Martin.

Radka Groulíková má nejraději beránky, zajíčky a vajíčka máčená v čokoládě. „Jsou z těsta, z kterého se běžně peče biskupský chlebíček," prozrazuje při namáčení těchto dobrot do čokolády. Peče je i doma, stejně tak jako Anna Filipiová, učitelka odborného výcviku, která na práci budoucích cukrářů dohlíží. „Studenti se snaží, některým to jde moc dobře, jiní ještě mají co dohánět," konstatuje s úsměvem učitelka Filipiová. Souhlasí, že mají teď před svátky více práce. „Myslím si, že jim to ale nevadí. Něco se naučí, a pak si mohou rovnou doma vyzkoušet, jak to umějí," odhaduje učitelka budoucích cukrářů, kteří se na Velikonoce připravují už několik dní dopředu. Svými sladkými výtvory tak zpříjemní chutě nejednoho koledníka.

Sladké dobroty na velikonoční stůl patří stejně jako uzené maso, nebo chlebíčky či jednohubky.