Chcete nové auto, dovolenou v cizině, sex, drogy, lukrativní zaměstnání? Máte peníze? Tak, prosím, vzhůru do bezvědomí za svými sny. Nemáte peníze? Žádný problém, šup, šup, myšlenka, jít prostě a sprostě krást, je na světě. Že to není lidské? Nevadí, žijeme v době, kde se moc nedívá na nějaké ty pravé hodnoty, smutné!
Věřím, že právě teď ale můj článek čtou převážně lidé hodní, kteří mají škrobený pocit z těch nepoctivců, tudíž sdílí mé srdce. Uctivě děkuji. A pokud zde mám i zloduchy, nebojím se vás, chci i s vámi komunikovat, tak prosím, neutíkejte. Když všichni společně zapneme naše rozumové buňky, možná se najde východisko k lepšímu bytí s čistým štítem.

Zastavila bych se dnes u problému s názvem – „Šmejdi", jež nutí ke koupi předražených produktů, a jejich obecenstvo naslouchá takovým pohádkám jako slovu svatému! A domů si odnáší věci, které způsobí nešťastníkům takový „vítr" v peněžence, že zbývá při „vystřízlivění" jen bezradnost.

Že tento scénář znáte už nazpaměť? Promiňte tedy, tak proč opakovaně brečíte, vy, jež se necháváte oklamat???
K čemu je, že můžete natáčet video na pochybných akcích k případnému usvědčení, k čemu je, že Šmejdi dostanou pokuty, které jeden den zaplatí, ale zítra, v jiném městě, „řádí" zase dál?

Abychom žili, nestačí mít plné bříško, je třeba krmit i náš rozum.

Žijme hlavně také proto, abychom přemýšleli! Přemýšlejme, jak žít v ringu vesmíru, v obležení nástrah a nepřátel, pak rány budou méně bolestivé.
Naučme se žít v symbióze. To těšení, kde zlo podlehne dobru, a ne dobro zlu, bude vítězství naší pozitivní energie, bdělosti, sebeovládání, sebekontroly moudrých a laskavých duší, jež mají ten krásný důvod k úsměvu.

NAĎA MAŠKOVÁ