Na to, aby na žádnou část těla nezapomněli, dohlíží trenér Josef Hýbl ze svitavského fitka. Podívejte se s námi, jak se cvičencům daří.
Jak naši partu trenér pochválil už v minulém díle, všichni zodpovědně cvičí, jak jim to jen čas dovolí. Kolečko po jednotlivých strojích v posilovně už se patrně stalo jejich rituálem.

(Ne)přátelé?

Je nějaký cvik nebo nářadí, které jim vyloženě nesedlo? „Asi to budou činky nebo dělání dřepů na stroji se zátěží. Tyto cviky mi dávají nejvíc zabrat, protože na ně nejsem pořádně zvyklá," uvedla Dana Rozhonová. Podle ní ale každý cvik do sebe něco má, tak by je neměnila. Cvičení zabírá. Poznají to všichni podle toho, že svaly se přece jen ještě hlásí. „Více mě pobolívají svaly na nohou, když se na ně víc zaměřím," svěřila se Dana. Do posilovny se ale vždy těší. Nepřišla ani o sluníčko. „Do posilovny chodím spíš dopoledne nebo až k večeru. Počasí si užiji podle možností mezi tím," poznamenala usměvavá cvičenka. Kdyby stála opět před rozhodnutím, zda se do projektu přihlásit či ne, neváhala by. „Projekt bych absolvovala ráda a snažila bych se jej i někomu doporučit," konstatovala Dana Rozhonová.

Miluši Klusákové vadí činky. „Ty jsem úplně vynechala. Trenér vždy vymyslí nějaký jiný cvik, na kterém mě potrápí," přiznala Miluše. Do posilovny chodí brzy ráno nebo navečer po práci. „Dohodla jsem se s trenérem. Kolikrát si přivstane, abych mohla cvičit. Za to mu patří díky, aby mohla  cvičit zato velký dík," popisovala Miluše. Z posilovny ji trochu bolí stehna. Ale jinak ji netrápí ani to, že je venku krásně. „Ráno stihnu posilku a odpoledne můžu vyjet na kole," upřesnila. I ona by se do projektu rozhodně přihlásila znova. „Jsem spokojená. V posilovně se cítím dobře a jsou tam fajn lidé. Sice mi trenér dá pořádně do těla, ale vracím se tam ráda. Všem doporučuji, ať do toho  příště jdou," dodala Miluše Klusáková.

Podle jediného muže v našem fitness týmu je každý stroj v posilovně svým způsobem nepřítel. „Ale účelem je s ním bojovat, snažit se ho porazit a tím posilovat. Smutné je, že vždycky vyhraje," hodnotil Pavel Jasanský. Svaly ho už ale  nebolí. Už jsou asi zvyklé. „Za hezkého počasí je problém jít do posilovny hlavně v sobotu. Člověk se raději věnuje rodině nebo práci kolem domu," mínil Pavel. Vzácně se shoduje se svými spolubojovnicemi. „Projekt bych ostatním určitě doporučil, člověk má v kolektivu větší motivaci a vedení trenéra Josefa Hýbla je vynikající,"  uvedl Pavel Jasanský.

Patrně s největším nasazením bojuje v posilovně Lucie Drbalová. Všechny stroje zdolala a zdá se, že s nimi spřátelila. „Při cvičení se opravdu nenajde nic, co by mi vadilo. Cvičební program mám tak dobře nastavený, že se opravdu nic nenajde a se vším jsem spokojená. Dokonce i na cvičení ramen jsme našli s trenérem více vyhovující cvik," pochvalovala si Lucie.  Posilování a cvičení  je dřina.  Nejvíce to pociťuje na stehnech, která bolí. Problém občas také mívá  s únavou. „Teď se mi dost často stalo, že jsem otevíračku ve fitku prospala a nebo jsem v práci," poznamenala. Také tato sympatická mladá dáma nevybočuje z řady a drží basu s ostatními. „Do programu bych se přihlásila klidně znova a držela bych se plánu zodpovědněji," dodala Lucie Drbalová.